Nasılsın ?

NASILSIN?

Belki ben iyiyim; benim iyi olmam yeterli mi? Son vakitlerde bu soruyu duyduğumda, aklımdan geride bıraktığımız yanıt, evet bireysel olarak iyiyim ancak toplumsal olarak bir huzur halinden konuşmak çok güç.
Aklımda sıralayabileceğim sayfalar var ama nedenlerine girmeyelim; girersek, konuyu toplamak çok güçleşebilir.
Sadece üstü kapalı olarak belirtmek istedim. Bu kadar zor koşullar altında yaşam sürdüren bizler, nasıl çıkış yolları buluyoruz? Nasıl soluk alabiliyoruz? Nasıl yarınlara daha umutla bakmayı başarabiliyoruz?
Bunun sonsuz yolları bulunduğu ve her kişinin kendi yaşamsal bölümünde uygulayabileceği alternatifler bulunduğunu unutmamak gerekiyor.
Fiziksel ve ruhsal benliğinize verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri, masaj terapisidir. Zihninizi sakinleştirip daha sıhhatli düşünmenizi sağlayacak, yaşam enerjinizi olumlu olarak yükseltecek, düşünsel olarak yarattığınız gerilimi bedensel kodlarınızdan tamamiyle silebilecek bir seçenek.

Şifanın kaynakları nelerdir desem? Benim aklıma ilk olarak kendi alanımda yaratabileceklerim gelir. Örneğin, samimi bir tebessüm. Zihinsel zenginliğimi paylaşırken, uyumlu ve yumUşak bir ses tonuyla kendimi ifade edebilmem. Ve tabi ki ruhsal huzurumu aktarabilmenin en etkili alternatifi dokunabilmek.

Maalesef modernliğin yaşamımıza yansıyan olumsuz etkisi neticesi yalnızlaşıyoruz. En yakın dostlarımız kapı zili değil, bir telefon kadar yakın. Bilinçli bireylersek psikologları dert ortağımız yapıyoruz. Dertleşirken sırtımızı sıvazlayacak dostlarımız tek tek uzaklaşıyor. Dost dokunuşlarından uzaklaştıkça, masaj terapistleri girmeye başlıyor yaşamlarımıza.

Masaj terapistimizi seçerken itinalı olmamız gerekir. Aldığı eğitimler, mesleğindeki yetkinliği, meslek etiğine kattığı değerler önemlidir. Kriteriniz yalnızca maddi olmamalı. İyi bir masaj terapisti hayat boyu ona muhtaç olmanızı istemez. Seans adetlerini sıhhat verilerinize göre belirleyip sınırlandırır. Diğer bir konu da sizde itimat uyandırması. Çünkü, tamamlanan seanslar ardından yaşamınıza daha sıhhatli devam edebilmeniz amacıyla tavsiyelerine uymalı, egzersizlerini devam ettirmelisiniz. Yoksa hem sizin paranız ve daha değerlisi zamanınız boşa gitmiş olur hem de terapistinizin emeğini heba etmiş olursunuz.

Evet belki benim iyi olmam kendi alanım amacıyla iyi ama hepimizin oldukça iyi olması bu hale istikrar kazandırır. Ruhsal sıhhat olmadan fiziksel problemler ardı ardına gelir; aynı şekilde fiziksel sağlığımız yerinde olmazsa ruhsal sıkıntılarımız bizi kapı kapı gezdirir.

Unutmayalım ki masaj bir lüks değil, gerekliliktir…

MEDİKAL ANALİTİK MASAJ KURSU