Kurslarımız

    Kurs Açıklaması

    Hamile Masajı, Hamilelikte vücut büyük bir değişim geçirir. Bu esnada çeşitli sıkıntıların yaşanması, ağrıların olması doğaldır. Bu nedenle uygulanan hamile masajı, hamile kadını hem gevşetip rahatlatır, hem de ağrılarına iyi gelir. Masaj ancak deneyimli ellerle yapıldığı zaman faydalıdır. Hamilelere, yüksek tansiyon, düşük riski, enfeksiyon gibi durumlarda masaj uygulanmaz.

    Hamilelere uygulanan masaj vücudun rahatlamasına, dolaşımın artmasına kişinin kendisini iyi hissetmesine yardımcı olur.

    Hamilelikte Masaj Güvenli midir? Doğal masaj terapisi hamilelik sırasında rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Şişmelerin verdiği rahatsızlık yorgunluğa, fiziksel ve duygusal açıdan sıkıntılı olmanıza yol açtığında masaj duygularınızı canlandıracak, kendinizi iyi ve neşeli hissetmenize yardımcı olacaktır. Hızlı darbeler bedeni ve zihni canlandırırken, yavaş hareketler vücudu gevşetip rahatlatır. Hamilelik sırasında, pelvis bölgeye masaj uygulamayarak ve bunun dışında yapılan özel masaj tüm vücutta özellikle bacaklarda, rahmin damarlar üzerinde yarattığı baskı sonucu yavaşlayan dolaşımı hızlandırır ve çeşitli rahatsızlıklara yol açan duygusal gerilimi önler. Hamileliğin ilk beş ayında masaj öncesi ısınma hareketleri yararlı olabilir. Hamilelerde masajın  önemi hamilelerin en çok yaşadığı sorunlardan biri de ayaklarda, ayak bileklerinde ödem, şişme ve buna bağlı rahatsızlıklardır.

    Hamilelerde düzenli yapılan hamile masajı da ödem, şişme ve buna bağlı sorunlar tamamen ortadan kalkar.  En problemsiz hamilelik için masaj mutlaka yapılmalıdır. Gebeliğin tüm dönemlerinde ayak ve ayak bileğinde oluşan fizyolojik ödem sorununu   masaj seanslarıyla  çözmek  mümkündür.