Kurslarımız

    Kurs Açıklaması

    Spor masajının zamanı, bası miktarı ve ritmi  klasik masajdan farklıdır. Spor masajında vakit bölgeye ve oluşturulan spora göre farklılık gösterir; uyarıcı hedefli hareketler çoğunluktadır. Spor masajı; krampların, kas sertliklerinin zararlı tesirlerinden sporcuyu kurtarır bununla beraber lif kopmalarını ve kas zedelenmelerini önler. Kan dolaşımını süratlendirdiği amacıyla; toksin ve ödemin vücuttan atılmasına yardımcı olur, kalp ve dolaşım düzeneğinin işini kolaylaştırır.

    Sporcuyu genel anlamda rahatlatır; organlar arasında ki işlevsel harmoniyi düzenler bu sayede tepki zamanını kısalır. Vücuttaki stresi ve yorgunluğu giderdiği amacıyla; psikolojik rahatlama ile beraber fiziksel olarak daha iyi hissetmemizi sağlar.   Sportif başarıyı yükseltmek ve sporcunun müsabaka evveli daha iyi bir başlangıç edebilmesi amacıyla Antrenman ve müsabaka evveli kısa vakitde dinlenmeyi (toparlanmayı) sağlamak amacıyla Sporcunun başarıyı tesirleyecek psikolojisini olumlu yönde tesir altına almak. Sakatlıkları engellemek ve en kısa vakitte spora dönmesini sağlamak

    Sinirlerdeki ve kaslardaki acının azalması Antrenman ve müsabaka sırasında stres ve huzursuzlukların giderilmesi, Antrenman ve müsabaka sırasında müsabaka tekniklerindeki engellerin kaldırılması, Yaralanmaların, süratle eski durumuna kavuşmasında yardımcı olur, Kas gerilmesinin önlenmesi Tedavi zamanını kısaltır, Sporcuya ideal ortamı gerçekleştiren kas yapısının istikrarının sağlanması, Spor masajı fiziksel stresi azaltmanın en iyi yoludur, Spor masajı müsabaka sırasında en elverişli durumun sağlanmasındaki en mühim faktördür.