Kurslarımız

  Kurs Açıklaması

  Reiki yaklaşık 3000 sene evvel Tibet’te başlayan bir çeşit şifa sistemidir. Bu sistem 1800’lü yıllarda Japon Dr. Mikao Usui tarafından tekrar ortaya çıkartılmıştır. “ Şifalı Eller” tekniği olarak bilinen, basit fakat güçlü bir enerji aktarım sistemidir.

  Japoncada bulunan ”Rei” ve ”Ki” kelimelerinden ortaya çıkmıştır.

  Japonca ”Rei” , spirituel bilgelik,bilinmeyen güç ve ruh olarak açıklanabilir. ”Ki” ise, her canlıyı yaşatan hayat gücü enerjisi anlamına gelir.

  Bu iki Japonca kelime bir araya getirildiği zaman “Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak ortaya çıkar.

  Reiki, yeryüzünde az sayıda bulunan kendi kendine iyileştirme metotlarından biridir.

  Reiki diğer tıbbi tedavilerle birlikte ; Masaj(refleksoloji, akupresür, akupunktur, el terapisi , lenf drenaj…), psikoterapiler ve bunlara benzer bütün terapileri de destekler. Reiki şifacı elleri, heryerde şifa veren enerji yayarlar.Reiki’yi tıp bilimine karşı değil, tıp bilimiyle birlikte kullanmak gerekmektedir.

  Reiki bir din değildir. Reiki şifacısı olmak aydınlanma anlamına gelmez; aydınlanma yolunda atılmış bir adımdır.

  Reiki şifacısı olmanız için gerekli  tek şey,  seminer sürecinde bir reiki öğreticisinin güç aktarımı ve inisiasyonunu yapmış olmasıdır.

  Reiki uyumlaması sonunda kişinin titreşim frekansı yükseltilerek , evrensel yaşam enerjisiyle bir daha kapanmayacak bağlantı kurulur.

  Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir. Reiki bir din değildir ve hiçbir inanca bağlı tutulmaz. Japonya, Amerika ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde reiki klinikleri bulunmaktadır. Türkiye’de de son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

  Her isteyen kişi reiki sistemini kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilir.Yediden yetmişe kadar her  yaşta insan bunu sevgiyle uygulayabilmektedir. Bu sistemi uygulayabilmesi için belli bir tahsil derecesine ihtiyaç yoktur.

  Sevgiyl, ışığınız bol olsun…